bernský salašnický pes - chovatelská stanice Terra Tricolor

Aktuality 2013


14.12.2013neoficiální závody v poslušnosti


Cassiopeia Záře démantů & Monte Christo Queen Elsa S našima berňulkama jsme se zůčastnili na našem cvičáku Běhu za nový začátek - neoficiálních závodů v poslušnosti. Počasí sice moc nepřálo - půda byla rozbahněná a od rána byla zima. Monty i Cassie byli přihlášeni do kategorie ZOP. V konkurenci 13 psů získal Monty s paničkou krásné páté místo a Cassie s páníčkem neuvěřitelné druhé místo. Oba nám udělali ohromnou radost. Moc vám naše berňulky děkujeme.


27.11.2013podzimní procházka


Cassiopeia Záře démantů & Brian Záře démantů Tak jsme využili jeden z posledních krásných podzimních dnů a vydali se na procházku s Cassie a Brianem. Ve fotogalerii najdete pár foteček.16.11.2013Brian na cvičáku


Brian Záře démantů Panička s Brianem opět navštívila cvičák, kde absolvovali další hodinu poslušnosti. A protože bylo pěkné počasí rozhodli jsme se pořídit několik jeho fotek.10.11.2013návštěva našeho posledního psího chlapečka


Konečně jsme navštívili i našeho posledního psího chlapečka - Akima v jeho novém domově. Musíme se opět opakovat - Akim i jeho páníčci jsou šťastni, že mají sebe navzájem. Potěšilo nás, že i Akim roste do krásy a je spokojený v novém domově. A i jeho páníčkům děkujeme za to, jak se o něho starají.


6.10.2013


Dnes si s Arinkou na tréninku agility poprvé zaběhal páníček. Ke změně došlo po dlouhé úvaze a vypadá to, že by jim to spolu mohlo jít. Jen páníček se bude muset snažit co nejdřív doučit to, co už Arinka umí :-)


4.9.2013návštěva našeho psího chlapečka


Cestou zpátky z Moravy jsme se rozhodli udělat zajížďku a navštívit jednoho z našich psích chlapečků - Jima (Apolla) v jeho novém domově. Cesta byla sice náročná časově, ale výsledek stál za to. Jim a i jeho páníčci byli šťastní, že mají sebe navzájem. Z Jima roste pěkný kluk. Jsme moc rádi, že nejen Jim, ale i jeho páníčci jsou spokojeni. Rovněž i jim tímto děkujeme za to, jak se o něho starají.


1.-3.9.2013


Návštěvu rodiny na Moravě jsme pojali jako socializaci Briana. Poznal tu pár nových situací, které jsme mu pomáhali zvládnout, Stihli jsme si udělat i výlet na nejvyšší horu Bílých Karpat. Ale bohužel počasí nám nepřálo a přestože jsme vrcholu nedosáhli, tak jsme si to v rámci možností užili. Cassie a Brian si vysloužili pochvalu za vzorné chování.


24.8.-1.9.2013letní výcvikový tábor Zbraslav


S Cassie a Brianem jsme se zúčastnili výcvikového tábora, ale tentokrát ve Zbraslavi. Sešla se tu dobrá parta lidí a my poznali nové kamarády. Naše účast na výcviku nám přinesla opět nové poznatky a to jak v poslušnosti, tak i v agility, v dogdancingu nebo na obranách. Počasí nám vyšlo a my si tak užili svou dovolenou. Rádi by jsme se ještě tady v budoucnu objevili.


13.8.2013letní procházka


Využili jsme příjemného letního dne a vyrazili s celou smečkou na procházku k Jizeře. Ta byla kalná, takže my jsme do vody nešli, ale našim čtyřnohým miláčkům to vůbec nevadilo.


4.8.2013návštěva našich psích holčiček


Dnes jsme absolvovali návštěvu našich psích holčiček - Aishy a Amy (Afrodity) v jejich nových domovech. Holkám to moc slušelo, byly šťastné a spokojené u svých páníčků. Jejich radost z naší návštěvy neznala mezí :-) Jsme rádi, že se nám pro ně podařilo najít takové hodné páníčky a tímto jim děkujeme za to, jak se o ně starají. Jelikož kluci bydlí poněkud dále a navíc každý jiným směrem, tak ty jsme bohužel už nezvládli zařadit do našeho dnešního programu. Někdy příště - a už se moc těšíme. Podle informací od jejich páníčků se mají čile k světu jako jejich sestřičky.


30.6.-4.7.2013relaxační dovolená se psy Javorová skála


Pár hodin potom, co jsme předali poslední z našich štěňátek, jsme vyrazili dodatečně na Javorovou skálu. Zde jsme si užívali pobyt v krásném prostředí, jak s celou naší smečkou, tak i s Míšou. Odpočívali jsme, chodili na procházky, ale i lehce potrénovali s našimi psími miláčky.


27.-30.6.2013předání štěňátek


vrh A - Terra Tricolor Čas, který jsme měli možnost strávit s našimi miminky, uběhl jako voda. Tak nám nastal den D a pro naše miminka si přijeli jejich noví páníčci. Náhoda tomu chtěla, že každý den jsme vyprovodili do světa jedno z nich. Na jednu stranu v našich srdíčkách převládá smutek z jejich odchodu, ale na druhou stranu ke to radost z toho, jak jsou jejich noví páníčci šťastní, že si odváží domů ty krásné chlupaté kuličky. Momentky z posledních chvil našich štěňátek u nás před jejich odjezdem najdete ve vrhu A.

Naše milé holčičky a kluci, přejeme vám hodně radosti a štěstí ve vašich nových domovech.


17.6.2013štěňátkům je už 6 týdnů


vrh A - Terra Tricolor Štěňátka neustále rostou do krásy, objevují kouzlo a radosti života. Celý den už tráví ve venkovním výběhu. Je úžasné je pozorovat, jak si užívají řádění na zahradě. I my si tyhle chvilky s nimi užíváme, neboť doba, kdy vyprovodíme naše stěňátka do světa, už není tak daleko. Fotky z posledního společného focení štěňátek najdete ve vrhu A.


11.6.2013štěňátka si rozšiřují obzory (5. týden)


vrh A - Terra Tricolor Štěňátka se začali čile zajímat o okolní svět a tak jsme je začali brát na zahradu, kde tráví část dne. V novém prostředí se ze začátku chovali obezřetně, ale po krátké době ztratili nedůvěru. A začali zjišťovat, že okolní svět je mnohem rozmanitější a zábavnější než porodní bedna a její bezprostřední okolí. Momentky z jejich objevování světa najdete ve vrhu A.


2.6.2013štěňátkům jsou už 4 týdny


vrh A - Terra Tricolor Štěňátkům během týdne narostly zoubky a o víkendu se začali pokoušet o první sourozenecké boje. Přesto, že jsme už začali přikrmovat, tak Cassie se o své potomky stále řádně stará. A kromě Montyho, už je zbytek smečky přijal za své. Nové fotky z focení najdete ve vrhu A.26.5.2013nové fotky vrhu A (3. týden)


vrh A - Terra Tricolor Štěňátka krásně prospívají a zdokonalují se v chůzi. Taky začínají tušit, že mimo porodní bednu je zajímavější svět :-) Dnes jsme nejdříve provedli další focení štěňátek a odpoledne jsme se jeli podívat na krásná štěňátka sestřičky naší Cassie - Cinderella Záře démantů z chovatelské stanice Bodemika Czech.

Nové fotky z dopoledního focení najdete ve vrhu A. A vypadá to, že i pejsi si už našli své budoucí páníčky.


20.5.2013štěňátkům byli dva týdny


vrh A - Terra Tricolor O víkendu štěňátka otevřela oči a začala se pokoušet o první krůčky. Na fenečky se přijeli podívat jejich budoucí páníčci, kteří se s nima pomazlili. Pejsi si zatím na své páníčky musí počkat. Ve vrhu A najdete fotky z dnešního focení.


12.5.2013nové fotky vrhu A


vrh A - Terra Tricolor Dnes proběhlo další focení štěňátek - fotky najdete ve vrhu A. Ta se mají k světu, krásně přibírají a maminka Cassie o ně vzorně pečuje.10.5.2013nový přírůstek ve smečce


Přivezli jsme si domů nového člena naší smečky a to Briana Záře démantů (australský ovčák).


5.5.2013štěňátka jsou na světě


vrh A - Terra Tricolor Dnes v dopoledních hodinách jsme na svět přivítali 4 nádherná štěňátka naší Cassie - 2 fenky a 2 pejsky. Všechna přišli na svět doma přirozeným porodem. Trošku jsme byli překvapeni jejich porodními váhami - takové "tlouštíky" jsme teda nečekali :-) Z Cassie se ihned po porodu stala vzorná matka a pilně se stará o své děti. Rádi by jsme touto cestou poděkovali našim porodním bábám: Editě Balladové, Markétě Paslerové a zejména Kačce Šabatové, která nám pomohla přivést štěňátka na svět.

Více informací o jednotlivých štěňátkách najdete ve vrhu A.


27.4.2013krajská výstava Mladá Boleslav


Monte Christo Queen Elsa S Montym jsme se zúčastnili krajské výstavy v Mladé Boleslavi. Nejdříve vyhrál třídu otevřenou a hned vzápětí se stal i krajským vítězem. A aby nebylo překvapením konec, tak pak v souboji s nejlepší fenkou se stal vítězem Mladé Boleslavi a dle mínění pana rozhodčího tak dnes byl nejlepším zástupcem plemene Bernský salašnický pes.

Monte Christo Queen Elsatřída:   otevřenávýsledek:   výborný 1,
                  krajský vítěz, vítěz Mladé Boleslavi

Monty, dnes jsi nám připravil velkou radost a za to Ti děkujeme.


20.4.2013


U našich kamarádů z chovatelské stanice Bodemika Czech se sestřičce naší Cassie - Cinderelle Záře démantů narodilo 5 pejsků a 2 fenečky. Gratulujeme Cindušce a její páníčkům a štěňátkům přejeme co nejvíce radosti s novými páníčky.


27.3.2013březost potvrzena


Cassiopeia Záře démantů & Dan ze Slunného dvora Dnes nám byla panem doktorem Lázničkou potvrzena březost naší Cassie. Štěňátka by se měla narodit začátkem května. Otcem štěňátek je Dan ze Slunného dvora. Už se na ty krásné chlupaté kuličky těšíme.


20.3.2013cesta za duhový most


Dnešní den se pro nás stal hodně smutným, neboť nás navždy opustil náš Pan Pes Ron. Náš Pan Pes s námi prožil nádherný a dlouhý život. Zůstala nám spousta vzpomínek na společně prožité chvíle.

Byla to pro nás Rone čest, že jsme toho mohli ve Tvé společnosti zažít tolik mnoho a to i přesto, že život ti nadělil několik zdravotních komplikací. Ale Ty jsi je dokázal díky své roztomilé paličatosti překonat. A ani v posledních chvílích svého života si nedokázal ten boj vzdát. Byl jsi úžasný Pan Pes a jen Ty jsi si z celé smečky dovolil to, co jsi si dovolil. A to Tě dělalo tím, kým jsi byl a to, co jsme na Tobě měli rádi.

Děkujeme Ti Rone za to, že jsi tu s námi byl.


16.3.2013procházka s Cassie


Cassiopeia Záře démantů Tentokrát páníček vyrazil společně s Cassie na procházku. Bohužel díky stavebním pracem si ji nemohli užít, tak jak měli naplánováno. Ale i přesto si společně užili krásné odpoledne.1.-2.3.2013máme nakryto


Cassie nás dlouho napínala a v tyto dny jsme konečně mohli jet ji nakrýt za domluveným ženichem Danem ze Slunného dvora z chovatelské stanice ze Slunného dvora. Vybrali jsme si ho pro jeho povahu, pro to jak si oba spolu vzájemně rozuměli. Pokud se vše podaří, tak jak má, tak na začátku května se nám narodí tříbarevné kuličky.

U našich kamarádů z chovatelské stanice Záře démantů se mamince naší Cassie narodilo 6 krásných štěnátek. Přejeme jim hodně štěstí do jejich budoucího života.


28.1.2013procházka s Montym


Monte Christo Queen Elsa Panička využila jedno z mála odpoleden, kdy bylo slušné počasí a vydala se na procházku s Montym. Tyto společně strávené chvilky se paničce podařilo zdokumentovat.27.1.2013Arinka na tréninku agility


Ariana Další neděle, kterou panička s Arinkou společně trávili na agility. Tentokrát se s holkama vydal i páníček a pořídil pár fotek. Na to, že holky mají za sebou jen pár hodin výcviku, tak jim to šlo dost pěkně.25.1.2013zimní vycházka


bernský salašnický pes - Terra Tricolor Vyrazili jsme s naší mládeží na pole užít si sněhu. Toho si užili do sytosti, takže po návratu domů lehli a ani se nehnuli.4.1.2013registrace CHS


Dnešní den se stal dalším milníkem v našem soužití s našimi chlupatými čtyřnohými psími kamarády - byl zaregistrován název naší chovatelské stanice Terra Tricolor. A tímto se začala psát historie chovatelství berňáků u nás.PF 2013


Naše přání, aby v roce 2012 zůstala naše smečka stejná, se nám nesplnilo - opět se rozrostla, ale tentokrát o lidského člena :-) Díky narození našeho syna, jsme se nemohli zúčastnit pár výstav, které jsme měli naplánované. Na druhou stranu jsme si to s ním na konci léta užili ve společnosti berňáků na výcvikovém soustředění společně s kamarády ze cvičáku. A nakonec se nám podařilo absolvovat povinné výstavy a na podzim jsme Montyho i Cassie úspěšně zbonitovali a oba tak rozšířili řady chovných psů a fen plemene Bernský salašnický pes. Kromě toho se nám s Cassie podařilo udělat další zkoušku poslušnosti. V roce 2013 nás čeká začleňování našeho syna do aktivit naší lidsko-psí smečky a taky máme v úmyslu mít štěňátka. Doufáme, že Cassie bude dobrá máma.