bernský salašnický pes - chovatelská stanice Terra Tricolor

Aktuality 2012


8.11.2012


Dnes jsme si udělali volný den a jeli jsme navštívit naše kamarády Kačku a Mildu z CHS Bodemika Czech. Cestou k nim jsme se zastavili v Liberci, kde je jeden ze cvičáků Psí školy Váš pes. Měli jsme tu domluvenou hodinu dogdancingu pro Arinku. Panička ukázala, co holky spolu už umí. A dostaly pochvalu. Pak následovala ukázka nových prvků. Napoprvé Arinka nechápala pořádně co se po ní chce, ale když to dělala podruhé, tak už se snažila a na třetí pokus už věděla co se po ní chce, takže si vysloužila další pochvalu. A holky mají teď o zábavu postaráno :-).


27.10.2012Cassie má další zkoušku


S Cassie se dnes páníček zúčastnil další zkoušky na našem cvičáku. Počasí sice nebylo moc extra, ale společnými silami to nakonec oba zvládli.

Cassiopeia Záře démantůzkouška:   ZZO


21.10.2012Arinka začíná s agility


Arinka absolvovala cvičně svoji první hodinu agility. Chtěli jsme vyzkoušet, zda tato činnost uspokojí její temperament. Předtucha nás nezklamala a Arinka byla v sedmém nebi, ikdyž se jednalo pouze o seznamování s překážkama. A vzhledem k tomu, že i panička byla spkojená, tak se rozhodla, že se agility budou holky věnovat dál.


20.10.2012Monty i Cassie jsou zbonitováni


Cassiopeia Záře démantů & Monte Christo Queen Elsa Dnes na obě naše berňulky čekala bonitace. Sice u nás převládala lehká nervozita, protože to pro nás byla první bonitace, ale Monty i Cassie před bonitační komisí obstáli a jsou chovní.

Monte Christo Queen Elsabonitační kód:   537 ASTZ 45 B0neg
Cassiopeia Záře démantůbonitační kód:   525 ALZ 45 A0neg

Tak a Cassie teď můžeme hledat ženicha. V příštím roce by jsme chtěli mít štěňátka. Tak uvidíme, jak to půjde.


22.9.2012SV Zárybničná Lhota


Po roční přestávce jsme se vydali na klubovou výstavu do Zárybničné Lhoty u Tábora. Jelikož jsme se rozhodli vzít Míšu sebou, jeli jsme tuto výstavu poprvé na otočku. Měli jsme radost, že jsme se sem dostali. Po delší době jsme se viděli s některými lidičkami a Míša další socializační zkoušku zvládnul na výbornou.

Monte Christo Queen Elsatřída:   otevřenávýsledek:   výborný
Cassiopeia Záře démantůtřída:   otevřenávýsledek:   dobrá

Monty potvrdil své kvality z předchozí výstavy. Cassie se to ve větší konkurenci sice nepodařilo, ale dnes jsme tak splnili podmínku pro uchovnění, takže se těšíme na blízkou bonitaci.


29.8.-1.9.2012letní výcvikové soustředění Lužany


Tak jsme opět zavítali do Chatové osady Lužany u Jičína na Letní výcvikové soustředění se cvičákem. Vzhledem k tomu, že jsme vyrazili i s Míšou, tak jsme sebou vzali jen berňáky. Díky Míšovi to pro nás bylo úplně jiné, ale i s touhle "překážkou" jsme si poradili a dokázali jsme si zdejší pobyt užít. Pro Míšu to byla užitečná socializace :-)


26.8.2012MV Mladá Boleslav


Zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy v Mladá Boleslavi. Byla to naše první výstava, které se zúčastnil i náš syn. Monty i Cassie se panu rozhodčímu líbili. Přesto, že u obou uvažoval o účasti o pořadí, tak to bohužel na ty nejlepší v jejich třídách nestačilo.

Monte Christo Queen Elsatřída:   otevřenávýsledek:   výborný
Cassiopeia Záře démantůtřída:   otevřenávýsledek:   výborná

Přesto, že oba se nedostali mezi nejlepší, byli jsme nesmírně potěšeni jak se dokázali předvést a pana rozhodčího zaujmout. Udělali nám tím hroznou radost.


29.7.2012


Tento víkend se přijela podívat na Míšu rodina z Moravy. Mimo jiné jsme si udělali výlet do Dětenic, kam nás doprovodil Monty. Po zámeckém parku se nosil jak zámecký pán, jako by mu to tam patřilo :-) Opět další krásně prožité odpoledne.


24.5.2012


Právě dnes se zcela nečekaně rozrostla naše smečka o nového člena - tentokrát lidského :-) Ráno jsme přivítali na světě našeho syna Michaela. Přesto, že se narodil dřív, je to bojovník a první hodiny svého života zvládal tak skvěle, až tomu nemohli sestřičky uvěřit. Díky této radostné události se bohužel nebudeme moci zúčastnit klubové výstavy v Rožnově p. Radhoštěm, na kterou jsme se těšili.


13.5.2012socializační vycházka s Arinkou


Ariana S Arinkou jsme se zúčastnili socializační vycházky pořádané Psí školou Váš pes se kterou spolupracuje náš cvičák. Jít jenom s Arinkou jsme se rozhodli proto, že jsme potřebovali posílit její samostatnost. Jako nejmladší a nejmenší se na společných vycházkách "schovává" za berňáky, ale když je sama, tak je nejistá. Bylo to krásně strávené krásné odpoledne.


28.4. - 1.5.2012prodloužený výcvikový víkend Javorová skála


Vzhledem k ranám, které nám nachystal život, jsme se nakonec na poslední chvíli rozhodli jet na další prodloužený víkend s pejskama. Tentokrát s lidičkama od berňáků. Celou akci jsme spíše pojali jako relaxaci, ale přesto jsme si s našima miláčkama i zacvičili. Změna je život a tak se tentokrát akce konala v rekreačním středisku Javorová skála. I zdejší prostředí nás učarovalo, zejména svými lesy v bezprostředním okolí. Byli jsme rádi, že jsme si mohli popovídat s lidičkama, se kterými se vídáme jen na těchto akcích, protože se s nimi (vzhledem k přírůstku do rodiny) nebudeme moci setkat dříve než za rok. A doufáme, že si zdejšího prostředí ještě někdy užijeme.


13.-15.4.2012jarní výcvikový víkend Lužany


bernský salašnický pes - Terra Tricolor Letos jsme se rozhodli strávit jarní výcvikový víkend s lidičkama ze cvičáku a proto jsme poprvé navštívili Chatovou osadu Lužany u Jičína. Díky tomu, že jsme vzali sebou celou mládež, tak jsme byli celý den v jednom kole. Buď cvičil jeden, druhý nebo třetí pes. Ale nakonec jsme si to užili všichni. Proto sem ještě někdy v budoucnu rozhodně znovu vyrazíme.


1.4.2012MV České Budějovice


Po delší výstavní odmlce, jsme se rozhodli vytáhnout Montyho do výstavního kruhu a zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. Na zdejším výstavišti jsme byli poprvé.

Monte Christo Queen Elsatřída:   otevřenávýsledek:   výborný

Monty sice extra nezazářil, ale tuhle výstavu jsme pojali jako generálku na klubovku a s výsledkem jsme spokojeni.


31.3.2012obrany s Cassie poprvé na novém cvičišti


Poprvé jsme se s Cassie zúčastnili obran na novém cvičišti v rámci obranářského dne. Opět nám dělal figuranta Miloslav Lebruška. Bylo poznat, že jsme tu poprvé - všichni jsme byli lehounce nervózní. Přesto Cassie předvedla svůj standardní výkon. Všichni jsme byli celkem spokojeni z dnešního dne a těšíme se na další hodiny strávené ve zdejším prostředí. Ikdyž pro pejsky tu není takový "konfort" jako ve Vinci. Nejvíce jim asi bude chybět Jizera, která tekla hned vedle cvičiště. Ale v případě našich "neplavců" to zas nebude takový handicap :-)


17.3.2012rozloučení se cvičištěm


Dnes se páníček s Cassie zúčastnil na cvičáku závodu Běh za NOVÝ ZAČÁTEK. Jednalo se o neoficiálni závod, konaný jako rozloučení se zdejším cvičištěm. Jeho součástí byla poslušnost (např. ovladatelnost na vodítku, polohy při noze, přivolání, odložení) a speciální cviky - aport za ztížených podmínek, agility a běh psa na čas. Všichni jsme si užili nádherné odpoledne ze spoustou legrace. Hlavním cílem této akce bylo užít si to a pobavit se, takže pořadí nebylo ani tak důležité - prostě nebylo důležité vyhrát, ale zúčastnit se :-) Ještě jednou díky holky za krásně odpoledne.


12.3.2012


U našich kamarádů z chovatelské stanice Záře démantů se narodilo 5 krásných štěnátek. Přejeme jim krásný život s prima páníčky.


3.3.2012jarní procházka


bernský salašnický pes - Terra Tricolor Dnešní krásné počasí nás vytáhlo s celou smečkou ven na procházku. Této vycházky využil páníček k praktickému seznámení s novým foťákem. Pejsi si to náramně užívali a běhali sem a tam a ... tam a sem :-) Cassie asi nakonec bylo z toho běhání tak horko, že se rozhodla vlézt si celá do rybníčka po té, co jsme k němu dorazili a domů se tak vracela jako zmoklá slepice :-)


20. - 22.1.2012výlet za sněhem


bernský salašnický pes - Terra Tricolor Tak jsme se rozhodli udělat našim bernským salašnickým psům radost a vyrazili jsme s naší mládeží za sněhem k našim kamarádům v Jizerských horách. Pesani si ty hromady sněhu užívali plnými hrstmi ... v jejich případě vlastně tlapami :-) Páníčci už z toho takovou radost neměli. Během tohoto víkendu byly největší srážky v letošní zimě, takže jsme co chvíli museli odhrnovat sníh od auta, aby jsme se mohli v neděli dostat domů :-) Ale jinak i my jsme si to užili a ještě jednou vám Kačko a Mildo děkujeme.PF 2012


V roce 2011 jsme se zúčastnili pár výstav. Bylo jich nakonec méně, než jsme zamýšleli. Hlavním důvodem bylo objevení krásy v práci s našimi chlupatými miláčky. Na cvičáku to baví je i nás. Díky tomu jsme získali nové kamarády. Rok 2011 byl pro nás opět ve znamení nového přírůstku do naší psí smečky - tentokrát se rozšířila o kříženku Arinku. Těšíme se, jak v následujícím roce budeme nadále pracovat s naší mládeží. Rovněž máme v plánu navštívit nějakou tu výstavu, ale vzhledem k aktivitám na cvičáku jich nějak moc extra nemáme v plánu. Zároveň doufáme, že tento rok zůstane naše smečka stabilizovaná.