bernský salašnický pes - chovatelská stanice Terra Tricolor

Aktuality 2011


31.12.2011silvestr v Žižicích


Dnes jsme využili pozvání Jarky Sojkové z chovatelské stanice Queen Elsa a strávili jsme oslavu starého a přivítání nového roku ve společnosti našich přátel. Sebou jsme vzali naše holčičky - Cassie v rámci terapie (neboť jsme předpokládali, že zdejší prostředí bude o půlnoci klidnější než u nás doma) a Arinku pro niž to byl její první silvestr, takže jsme nevěděli co můžeme čekat. Večer ubýhal v družné zábavě. Nakonec si i naše holčičky celkem užily půlnoc. Moc nás to potěšilo, jak to v pohodě zvládly (doma by to sice tak jednoduché neměly). Velice jsme si to užili a ještě jednou by jsme chtěli touto cestou poděkovat za pozvání.


6.11.2011Monty má další zkoušky


Vzhledem k tomu, že se u Cassie nepodařilo dotáhnout všechny cviky, tak byl přihlášený pouze Monty. A jelikož panička omarodila, tak s ním musel na zkoušky páníček. Výsledek byl nejistý, protože kluci to spolu nikdy nenacvičovali. Ale zadařilo se jim a úspešně to zvládli.

Monte Christo Queen Elsazkouška:   BH


15.-16.10.2011seminář Pozitivní motivace


Cassiopeia Záře démantů Tento víkend jsme strávili u kamarádů z chovatelské stanice Queen Elsa, kde pořádali seminář Pozitivní motivace, který vedla MVDr. Martina Klimešová. Jelikož na různé "ptákovinky" je lepší Cassie, tak jsme jeli jenom s ní. Páníček měl co dělat, aby to spolu všechno zvládli, ale v podstatě si nevedli špatně. Získali jsme další pohled na výcvik našich psích kamarádů. A určitě něco z toho co jsme se zde dozvěděli, budeme používat v praxi.


2.10.2011Monty a Cassie mají první zkoušky


Zúčastnili jsme se s našima oběma berňákama prvních zkoušek. Vzhledem k tomu, že Cassie je cca v polovině hárání, neměli jsme to s nimi jednoduché – oba se v závěrečné přípravě na zkoušky u některých cviků tvářili, jako by jsme to s nimi dělali poprvé :-) Ale dnes (v rozhodující den) to Monty a Cassie dokázali zvládnout tak, že jsme s oběma dnešní zkoušku absolvovali úspěšně. Byli to první zkoušky i pro nás páníčky.

Monte Christo Queen Elsazkouška:   ZOP
Cassiopeia Záře démantůzkouška:   ZOP


15.9.2011Cassie má zdravé klouby


Dnes jsme obdrželi radostnou zprávu v podobě oficiálních výsledků rentgenů kloubů Cassie:

Cassiopeia Záře démantů HD (DKK)   0/0
ED (DLK)   0/0
OCD   negativní


28.8.2011MV Mladá Boleslav


Monte Christo Queen Elsa Zúčastnili jsme se s Montym mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi. Byla to jeho poslední výstava, kterou jsme se rozhodli s ním absolvovat v mezitřídě. Monty v kruhu úžasně spolupracoval s paničkou a vybojoval si tak nádherné třetí místo.

Monte Christo Queen Elsatřída:   mezitřídavýsledek:   výborný 3

Dnes ve výstavním kruhu Monty při spolupráci s paničkou zúročil hodiny strávené na cvičáku. Je to náš pašák a my jsme za jeho výkon na něho hrdí.


23.8.2011odpolední koupání


bernský salašnický pes - Terra Tricolor Využili jsme krásného počasí a odjeli k nedalekému rybníku s celou naší smečkou. Pro nás páníčky to měl být odpočinek spojený s výukou plavání u berňáků a socializací našeho nového přírůstku. A tak jen Ron byl jediný, kdo dnes odpoledne si v klidu užíval tu pohodu. Montyho i Cassie jsme nakonec dostali do vody, ale žádní velcí plavci z nich nebudou. Pro Arinku to zřejmě bylo její první setkání s vodou, ale nedala se zahanbit a po chvilce přemlouvání to taky zkusila a trochu si zaplavala. Vzhledem k její srsti a velikosti je učení ji plavat o dost snažší než u berňáků :-) Nakonec jsme si to dnešní odpoledne užili všichni a domů se vraceli s úsměvem a dobrou náladou.


14.8.2011obranářský speciál


S berňákama jsme se zúčastnili celodenního obranářského speciálu. Cassie předvedla, že jí obrany baví. Moc nás překvapil Monty. Mysleli jsme si, že bude spíše nasávat atmosféru, než že bude něco předvádět. Zúčastnil se všech kol, protože s panem figurantem Miloslavem Lebruškou si rozuměli. Sice se nerozkousal, ale my měli radost i z toho, jak pěkně štěkal na pana figuranta. V posledním kole se dokonce zakousnul i do hadru. Byl to pohodový a krásně stráveny den s našima miláčkama a ve společnosti milých lidí. Tímto by jsme chtěli ještě jednou poděkovat našim výcvikářkám za možnost účastnit se této akce.

Na cvičáku dnes měly výcvikářky na socializaci cca půlroční fenečku křížence z útulku. Štěňátko nám tak učarovalo (nejen nám, ale i naší Cassie), že jsme se dohodli, že si ji vezmeme domů a uvidíme, jak zapadne do naší smečky. Po příjezdu domů jsme ji seznámili se zbytkem naší lidské i psí smečky. Na základě našich prvních dojmů jsme konstatovali, že náš nový přírůstek zapadl do naší smečky tak nečekaně úžasným způsobem. Je to jako, kdybychom našli chybějící kousek do skládanky. Naše psí smečka se totiž dostala na úplně jinou úroveň. Je to nádherné je sledovat, jak fungují v této nové podobě. Proto jsme se rozhodli, že si ji necháme. A tak se v naší smečce objevila Arinka.


31.7. – 6.8.2011dovolená v Jizerských horách


Užili jsme si krásný týden dovolené s našima berňulkama v malebném prostředí Jizerských hor. Tímto by jsme chtěli ještě jednou poděkovat páníčkům sestřičky naší Cassie – Kačce a Mildovi, za střechu nad hlavou :-) Podnikali jsme výlety do okolí. Například jsme se byli podívat ve Smržovce, u Josefodolské vodní nádrže a vodopodádech Jedlová. Monty s Cassie si to taky náramně užívali. Nejraději měli procházky lesem a Cassie měla neomylný čich na vodu ukrytou v příkopech a různých dolících zarostených vysokou trávou, takže misku s vodou jsme nosili úplně zbytečně :-)


21.6.2011poprvé na stopách


Dnes jsme si poprvé vyzkoušeli s našima berňulkama stopy. Sice to byly úplné základy, ale přesto oba dostali pochvalu. I tato oblast kynologie nás zaujala a tak se chceme věnovat s našima berňulkama i této činnosti. Jelikož nás práce s pejsky chytla a vzhledem ke všemu, k čemu se chceme s nimi věnovat (poslušnost, stopy a obrany), tak jsme se rozhodli pro letošní rok omezit plánované výstavy. Výstav se úplně nevzdáváme, ale chceme si ve společnosti Montyho a Cassie užít co nejvíc aktivně stráveného společného času.


11.6.2011poprvé na obranách


Cassiopeia Záře démantů Dnes jsme s Cassie absolvovali první obrany na našem cvičáku. Cassie to náramně šlo a vysloužila si pochvalu. My jsme na ni byli moc hrdi, jak ji to krásně na první obrany šlo. Po dnešním jejím výkonu jsme se rozhodli, že se nadále budeme věnovat i obranám. Montymu obrany zatím nic neříkají, ale necháme mu nějaký čas a uvidíme, jestli se pak vedle Cassie chytne.


28.5.2011


Nadále navštěvujeme náš cvičák a učíme se nové věci. A taky, jak dělat lépe, to co už umíme :-) Výcvikářky chválí naše berňulky, že jsou šikovní. Oni všechny cviky zvládají perfektně. Jenom jejich páníčkům se to všechno musí dostat pod kůži a pokud nad tím nebudou přemýšlet, tak to půjde berňulkám i s náma. Sportovní kynologie se zalíbila nejen nám, ale už i našim čtyřnohým miláčkům. Už ví, kdy se pojede cvičit a jsou natěšeni :-)


10.5.2011


S Cassie jsme navštívili specializované pracoviště na oční choroby. Pan doktor Beránek nás po vyšetření uklidnil, protože vyvrátil podezření na entropium, kvůli kterému jsme byli před třemi dny vyloučeni z posuzování. Spadl nám kámen ze srdce, protože naše Cassie má naději být pořád uchovněná.


7. - 8.5.2011SV a svod Rožnov pod Radhoštěm


Po cestě do Rožnova jsme se stavili u rodiny, kde jsme strávili příjemnou chvilku. Během krátké návštěvy se do naší Cassie stihnul zamilovat Marcus (Lvíček) :-)

V sobotu jsme se zúčastnili klubové výstavy. Z průběhu v našich kruzích jsme byli trochu rozmrzelí, neboť jsme z dění v nich byli zmatení. Z předchozích výstav jsme byli zvyklí na řád v kruhu, ale ten jsme v našich kruzích nějak nemohli najít. Asi se máme ještě co učit i na výstavním poli, protože jsme výstav zatím nějak zvlášť moc neabsolvovali. Monty přesto, že byl ohodnocen známkou dobrá, nakonec dostal krásný posudek, na který byla panička hodně hrdá (byla to její premiéra ve výstavní kruhu). Cassie byla bohužel vyloučena z posuzování z důvodu entropia. Tuto diagnózu následně specialista na choroby oční pan doktor Beránek, který nám byl doporučen z několika stran, vyvrátil.

Cassiopeia Záře démantů V neděli jsme Cassie slavnostně uvedli do psí společnosti účastí na svodu vrhu C CHS Záře démantů. Byli jsme moc rádi, že jsme se mohli setkat téměř se všemi jejími sourozenci. Všem sestřičkám a bráškům to moc slušelo. A s jejich páníčky jsme se taky rádi seznámili.21. - 25.4.2011jarní výcvikový víkend Slunečnice


bernský salašnický pes - Terra Tricolor Stejně jako v loňském roce jsme se zúčastnili jarního výcvikového víkendu, který se tentokrát konal v chatová osada Slunečnice ve Střížovicích-Vlčice u Jindřichova Hradce. Byli jsme tady poprvé a zdejší prostředí nám učarovalo. Nejen nám, ale i našim třem čtyřnohých kamaradů. Výcviku se aktivně zúčastnil jenom Monty a Cassie. Rona jsme taky zkusili vzít na výcvik, ale ve svých 11 letech se mu již moc cvičit nechtělo a tak nám převážně dělal společnost ve chvílích volna mezi jednotlivými výcvikovými bloky, kdy mládež odpočívala. Dozvěděli jsme se tu další zajímavé věci o výcviku psích miláčků. Tento prodloužený víkend ve společnosti našich psích zlatíček a lidských kamarádů, jsme si velmi užili. Jsme rádi, že jsme se mohli této akce zúčastnit a tímto by jsme chtěli ještě jednou poděkovat organizátorce těchto akcí - Jarce Sojkové z CHS Queen Elsa.


13.4.2011


U našich kamarádů z chovatelské stanice Záře démantů se narodilo 6 krásných štěnátek. Přejeme jim hodné páníčky.


9.4.2011poprvé na cvičáku


Poprvé jsme s naší mládeží navštívili cvičák ve Vinci, kde výcvik psů probíhá pod Psí školou Váš pes. Přístup výcvíkářek k pejskům nám učaroval a tak jsme se rozhodli, že tady nejsme naposledy :-)


8.3.2011Monty má zdravé klouby


Dnes jsme se dozvěděli úžasnou zprávu - obdrželi jsme oficiální výsledky rentgenů kloubů Montyho:

Monte Christo Queen Elsa HD (DKK)   0/1
ED (DLK)   0/0
OCD   negativní


5. - 6.2.2011MV Brno


V tento první únorový víkend jsme se zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v Brně. Pro oba naše berňáky to byla první výstava v hale. Oba dva si s touto, pro ně novou, atmosférou poradili bez problémů.
V sobotu si oba v kruhu vedli dobře. A to i přesto, že to byla jejich první výstava po několika měsíční přestávce. Monty i Cassie se panu rozhodčímu líbili, ale bohužel to na ty nejlepší v jejich třídách nestačilo.

Monte Christo Queen Elsatřída:   mladýchvýsledek:   dobrý
Cassiopeia Záře démantůtřída:   dorostvýsledek:   nadějná

V neděli už Monty i Cassie nebyli tak čilí jako v sobotu. Ale i přes tento „handicap“ si v kruhu vedli dobře. I dnešnímu panu rozhodčímu se oba dva líbili, ale i tak to opět na ty nejlepší nestačilo.

Monte Christo Queen Elsatřída:   mladýchvýsledek:   velmi dobrý 4
Cassiopeia Záře démantůtřída:   dorostvýsledek:   nadějná

I když tomu výsledky neodpovídají, hřeje nás u srdíčka to, jak pěkně se naši berňáci dokázali v kruhu předvést. Za to mají naši velkou pochvalu.
Velkou gratulaci posíláme Cassienčině sestřičce Cinderelle Záře démantů a její páníčkům za její první a druhé místo.


15.1.2011


Dnes jsme se jeli pomazlit se štěňátkama k našim kamarádům Kačce a Mildovi z chovatelské stanice Bodemika Czech. Byl to příjemně strávený den, během kterého jsme si dostatečně užili štěnátek a popovídali si s jejich páníčkama.


1.1.2011novoroční vycházka


bernský salašnický pes - Terra Tricolor Využili jsme příznivého počasí a podnikli jsme s naší smečkou novoroční vycházku. Hlavně naše mládež si to náramně užívala při řádění ve sněhu.
PF 2011


V roce 2010 jsme zažili s našimi psími kamarády hodně krásných věcí. Zúčastnili jsme se našich prvních výstav, kde jsme nasbírali nějaké zkušenosti. Doufáme, že tyto zkušenosti se nám podaří zúročit v následujícím roce, kdy máme v plánu pokračovat s Montym i Cassie ve výstavách. Rok 2010 byl ale taky pro nás hodně smutný. A to, když nás náhle a nečekaně opustil náš první bernský salašnický pes - Jack. Svojí cestou přes duhový most nám způsobil velkou bolest. Ještě jednou by jsme touto cestou chtěli poděkovat jeho chovatelce Markétě Paslerové z CHS Záře démantů a panu doktorovi Lázničkovi za to, že jsme s ním mohli prožít tolik krásných chvil během jeho krátkého života.