bernský salašnický pes - chovatelská stanice Terra Tricolor

Aktuality 2010


5.12.2010vánoční besídka v Žižicích


Dnes jsme zamířili do Žižic, kde naši kamarádi z CHS Queen Elsa opět pořádali další předvánoční setkání berňáků. Monty opět ukazoval, jaký je gentleman. Cassie si zdejší atmosféru užívala plnými hrstmi.

U našich kamarádů z chovatelské stanice Bodemika Czech se narodilo 5 štěnátek. Přejeme jim, aby si brzo našli hodné páníčky.


2.10.2010SV Zárybničná Lhota


Ráno nás přivítalo sluníčko a vypadalo to na krásný den. Jak se později ukázalo, nebyl to jen krásný slunečný den, ale taky krásný den pro nás. Den, který zůstane na dlouho v naších vzpomínkách.

Monte Christo Queen Elsa Monty nastoupil společně s dalšími 13 berňáky do kruhu ve třídě mladých. Od pana rozhodčího si vysloužil známku výborná. Tato známka znamenala, že jsme postoupili do "finále" třídy. Tento postup byl pro nás nádherným a hlavně nečekaným překvapením. Monty si to nádherně užíval. Překvapení nebralo konce – dostal se mezi poslední čtyři a rozhodovalo se o pořadí. Monty byl úžasný a tak z toho byl napínavý souboj o druhé místo. Pan rozhodčí se dlouho nemohl rozhodnout, ale na konec z toho bylo třetí místo. Přesto i tento výsledek pro nás znamenal něco úžasného a my se cítili jako vítězi :-)

Cassiopeia Záře démantů Bohužel jsme si tento úspěch nemohli v klidu užít, neboť ihned po Montym nastupovala do kruhu Cassie. Pro Cassie to byla první zkušenost s výstavním kruhem, takže nějaké velké úspěchy jsme neočekávali. Cassie se taky snažila, ale v konkurenci dalších 17 štěňátek to měla těžké. A tak skončila přibližně v polovině startovního pole.

Monte Christo Queen Elsatřída:   mladýchvýsledek:   výborný 3
Cassiopeia Záře démantůtřída:   štěňatvýsledek:   velmi nadějná

Děkujeme Vám, naše berňulky, za krásný zážitek který, jste nám dali. Moc jsme si tento víkend s Vámi užili.


4.9.2010DogShow Rybníky


Monte Christo Queen Elsa Dnešní den jsme si jeli užít do krásného prostředí a zúčastnili jsme se s Montym Krajské výstavy. Shodou okolností se v kruhu opakovala situace jako na jaře v Litoměřicích – "bratrovražedný boj" před stejným rozhodčím, který dopadl se stejným výsledkem :-) Nám to, ale nevadilo, protože Monty si i přesto vybojoval svůj první pohár.

Monte Christo Queen Elsatřída:   mladýchvýsledek:   výborný 2


29.8.2010MV Mladá Boleslav


Monte Christo Queen Elsa S Montym jsme se zúčastnili domácí výstavy poprvé ve třídě mladých. Přesto se v konkurenci "ostřílených vlků" snažil prosadit a zaujmout pana rozhodčího. Nebylo to snadné, protože s bráškou Mikym byli nejmladší. Ale přece jenom se mu to podařilo a vybojoval si krásné čtvrté místo.

Monte Christo Queen Elsatřída:   mladýchvýsledek:   velmi dobrý 4

Na rozdíl od předchozí výstavy nám tentokrát přálo počasí a my si tak mohli výstavu pořádně užít.


13. - 15.8.2010víkend v Herolticích


bernský salašnický pes - Terra Tricolor Ze dne na den jsme se rozhodli navštívit s naší mládeží letní výcvikový tábor v Herolticích. Byli jsme rádi, že se zase můžeme vidět s našimi kamarády (s některými po roce). V sobotu dopoledne jsme se zúčastnili agility závodů. Monty, přesto, že od Velikonoc překážky neviděl, nezklamal a zvládnul je všechny. Vlastně skoro všechny. Skočky se mu nechtěly skákat. Cassie překvapila. Vzhledem k tomu, že viděla překážky poprvé v životě, tak se s nimi dokázala bravurně poradit. Jenom ty skočky ...   ... ty probíhala a nepřeskakovala. Tunel zvládla hned na první pokus. Přesto, že jsme se umístili na chvostu startovního pole, jsme si to všichni čtyři užili. V sobotu odpoledne a v neděli jsme se zapojili do výcviku. Oběma berňákům to šlo. My jsme se dozvěděli zase několik užitečných věcí. V neděli večer se nám odjíždělo těžko. Byl to nádherný víkend, který jsme si maximálně užili.


1.8.2010Monty v ZOO


Monte Christo Queen Elsa V rámci socializace jsme Montymu nachystali překvápko. Navštívili jsme s ním ZOO v Ústí nad Labem. Nejprve jsme se nechali vyvézt vláčkem na horní konec. Odtud jsme postupně scházeli dolů. Monty byl nadšením bez sebe. Hned první zvířata ho zaujali (srny) tak, že si s nimi povídal :-)
Ze slonů měl největší respekt. Kromě opic ho zajímala všechna zvířata. Nejvíce Irbis (levhart sněžný). Nejmladší mládě se totiž rozhodlo, že Monty by mohl být snadná kořist a zaútočilo na něho, ale zapomnělo, že mezi ním a námi je sklo. Bylo zajímavé pozorovat, jak se snaží dostat za Montym. Touto situací se bavili i další návštěvníci. Celý "incident" se obešel bez újmy na zdraví zvířat i lidí :-)
Monty se návštěvníkům ZOO líbil. Některým až tak, že se s ním chtěli vyfotit :-)


24.7.2010


Cassiopeia Záře démantů Cassie se u nás krásně zabydluje. Nepřestává nás udivovat svojí nebojácnou a zvídavou povahou. Přesto nejspokojenější je, když se mazlí s páníčky.
Ve fotogalerii je ochutnávka foteček a kratičké video.21.7.2010příjezd Cassie


A je to tady. Dnes odpoledne jsme si přivezli domů naši psí slečnu Cassieopeiu Záře démantů (bernský salašnický pes). Kluci ji vřele přivítali do smečky.


18.7.2010NV Mladá Boleslav


Monte Christo Queen Elsa Monty se zúčastnil své první domácí výstavy. Svou poslední účast v dorostu zvládnul na jedničku s hvězdičkou. Díky tomu poprvé postoupil do závěrečných soutěží a nasbíral cenné zkušenosti.

Monte Christo Queen Elsatřída:   dorostvýsledek:   velmi nadějný 1

I přes nepřízeň počasí nám Monty opět dokázal, že je to mladý sebejistý společenský pes, kterému nevadí ani spousta lidí na malém prostoru.


9.7.2010návštěva za Cassie


Cassiopeia Záře démantů Neodolali jsme a dnes jsme se vypravili podívat za Cassie a jejími sourozenci. Jsou to úžasní chlupatí lumpíci. Za ty dva týdny se dost změnili. Tetičky jsou taky úžasné. Málem nás umazlily k smrti :-). Do fotogalerie jsme umístili pár momentek z této návštěvy.23.6.2010


Dnes jsme se byli podívat na štěnátka v chovatelské stanici Záře démantů. Jsou to krásné a roztomilé chlupaté kuličky. Po dlouhém rozmýšlení jsme se nakonec rozhodli, že naši smečku rozšíříme o fenečku Cassieopeiu - zvanou Cassie.


27.5.2010


U našich kamarádů z chovatelské stanice Záře démantů se narodilo 9 krásných štěnátek. A my se těšíme, že si za pár týdnů jedno z nich přivezeme domů.


23.5.2010MV Litoměřice


Monte Christo Queen Elsa Monty měl svou první mezinárodní premiéru. Lepší prostředí jsme si snad pro tento okamžik vybrat nemohli. V "bratrovražedném" boji získal druhé místo.

Monte Christo Queen Elsatřída:   dorostvýsledek:   nadějný 2

V Litoměřicích jsme byli poprvé a místní prostředí nás učarovalo, takže uvažujeme, že se zdejší výstavy budeme pravidelně účastnit.


14.5.2010


Dnes byly oficiálně spuštěny tyto webové stránky. Je to pro nás jak šťastný okamžik, tak zároveň i smutný. Bohužel se tohoto okamžiku už nedožil ten, díky němuž tyto stránky vlastně začaly vznikat — náš Bojovník Jack.

Nikdy na Tebe Jacku nezapomeneme.


8. – 9.5.2010KV Rožnov pod Radhoštěm


Monte Christo Queen Elsa S Montym jsme se nejprve v sobotu zúčastnili klubové výstavy. Byla to jeho první výstava, které se zúčastnil.

Monte Christo Queen Elsatřída:   dorostvýsledek:   nadějný

Monte Christo Queen Elsa V neděli jsme se zúčastnili svodu mladých a tím jsme ho tak po boku svých dvou brášků a dvou sestřiček slavnostně uvedli do společnosti.
2.5.2010


S Montym jsme se byli podívat na Mezinárodní výstavě psů v Praze v rámci jeho plánované socializace. Zvládl to pěkně. Díky Jackově odchodu to pro nás nebylo zrovna jednoduché, ale díky kamarádům u berňáčků jsme to dokázali i my zvládnout celkem dobře.

Děkujeme Vám.


29.4.2010cesta za duhový most


Dnešek se pro nás stal velmi smutným dnem. Náhle a nečekaně nás navždy opustil Borac Jack Záře démantů — naše vytoužené zlatíčko.
Bojovník Jack si vybojoval nádherný život, který sice trval jen 1,5 roku. Ale užíval si ho naplno a to až do poslední chvíle. Svému okolí dával spoustu síly a radosti.

Byla to pro nás Jacku čest, že jsme mohli ve Tvé společnosti strávit tolik krásných chvil. A to díky Tvé chovatelce Markétě Paslerové s rodinou a panu doktorovi Lázničkovi, kteří Ti pomohli vybojovat si svůj život. Jsme jim za to srdečně vděční.

Děkujeme Ti Jacku za to, že jsi tu s námi byl.


1. – 5.4.2010jarní výcvikový víkend Heroltice


Borac Jack Záře démantů & Monte Christo Queen Elsa S Jackem a Montym jsme se zúčastnili jarního výcvikového víkendu v Herolticích. Na závěr programu se konaly závody v agility, kde jsme s kluky svorně obsadili poslední místo ve svých kategoriích :-) Krásné počasí, dobrou zábavu a zajímavý výcvik jsme si všichni čtyři společně užili.


20.2.2010Monty na návštěvě rodné CHS


Monte Christo Queen Elsa Dnes jsme s Montym navštívili jeho rodnou chovatelskou stanici. Monty se svým chovatelkám předvedl v celé své kráse :-) Bylo to pro nás pěkně strávené odpoledne.